Sport

Shtyhet ndeshja Everton – Manchester City, ja arsyeja

Takimi në mes Everton dhe Manchester City e planifikuar të luhet sot në mbrëmje është shtyrë.

Në kushte normale ndeshja është dashur të luhet më fillim nga ora 21:00, por rastet me Covid-19 tek City ka bërë që ndeshja të shtyhet për një datë të pacaktuar.

Vendimi është zyrtarizuar edhe nga faqet zyrtare të skuadrave në twitter, si dhe nga çdo medie e madhe botërore.

Kjo është ndeshja e dytë e Premier Ligës që shtyhet përshkak të virusit.

Postime të ngjajshme
Sport

Super-lajm për Dritën

Sport

Kandidati për deputet nga AAK: Veç Ramushi i del hakesh Vuçiqit

Sport

Pioli i ‘kallë’ serbët, s’e ka idenë nga është klubi i Crvena Zvezdas

Sport

Llapi fiton takimin e parë në Antalya