Lajme

Shtëpia e Bardhë për pak shpëton nga dy tornado

Shërbimi Kombëtar i Motit i SHBA konfirmoi se stuhia e fundit dhe më shkatërruese përmbante dy tornado, njëra prej të cilave kaloi pranë Shtëpisë së Bardhë.

Sipas shërbimit meteorologjik federal, një tornado F1 me erëra 150 kilometra në orë u formua në Arlington County, Virginia, rreth orës 21 të enjten dhe kaloi qytetin e Roslin dhe lumin Potomac përpara se të shpërndahej në National Mall, një park i madh në qendër të qytetit Uashington.

Disa çaste më parë, në telefonat e banorëve u dëgjua një paralajmërim emergjent për një tornado, duke u kërkuar atyre që të largoheshin menjëherë.

Tornado ishte 114 metra i gjerë dhe kaloi përgjatë një shtegu rreth shtatë kilometra të gjatë midis Monumentit të Uashingtonit dhe Shtëpisë së Bardhë.

Postime të ngjajshme
LajmeShow Bizz

Morena Taraku mesazh publik Edi Ramës! Me fjalë të ashpëra zbulon diçka që nuk e kemi ditur

Lajme

“Për këtë punë mos na u dok ma këtu” – Çifti i moshuar që jetojnë të vetëm, tash e pesë ditë s’kanë rrymë

LajmeShow Bizz

Lola Haradinaj tregon se si hoqi dorë nga muzika dhe arsyeja ishte Dauti

Lajme

Italia me masa të reja anti-COVID, kufizime për qytetarët që udhëtojnë në këtë shtet