Sport

Shqipëria publikon listën U21, mendjen te Kosova

Kombëtarja e Shqipërisë, do të luajë 3 ndeshje në muajin tetor, si fillim miqësore me 21-vjeçarët e Sllovenisë dhe më pas me Kosovën dhe Anglinë, në ndeshjet e grupit, për kualifikueset e Evropianit.

Në prag të miqësores me Slloveninë, Alban Bushi ka publikuar listën , ku ka shumë surpriza si: Marco Alia të Lazio, e për të vijuar me emra të tjerë si Ahmet Korça, Amer Duka, Angelo Ndrecka që rikthehet, Adrian Hajdari, Kristian Mata, Ksemend Mehmeti, Dean Liço, Agon Muçolli dhe Aristidi Kolaj.

Shqipëria pret një favor nga Kosova e cila luan me Austrinë në “Fadil Vokrri” dhe nëse ndalet Austria, atëherë kuqezinjtë rrisin maksimalisht shpresat për kualifikim.Ja lista e plotë:

Postime të ngjajshme
Sport

Ballkani po feston fitoren në një kafene, Ismet Munishi pritet si një hero

Sport

Hyseni: Nuk bëmë paraqitje të mirë, ja se çfarë do ndodhë me Mezanin

Sport

Rezultatet e plota të xhiros së gjashtë në Ligën e Parë

Sport

Idrizi: Ishim më të mirë se Gjilani, ky talent i yni do jetë nga më të mirët në Kosovë