Sport

Shqipëria pëson disfatë nga Polonia

Kombëtarja e Shqipërisë është mposhtur në udhëtim te Kombëtarja e Polonisë.

Polakët triumfuan me rezultat 4 – 1, shkruan lajmi.net.

Robert Lewandowski pas një asistimi të Glik zhbllokoi rezultatin (12′).

“Kuq e Zinjtë” u rikthyen në ndeshje duke barazuar përmes Sokol Cikalleshit që u asistua nga Gjasula (25′).

Por, në fundin e pjesës së parë, Polonia arriti të rikthente avantazhin përmes Buksas (44′).

Nga një kundëraksion, Lewandowski dribloi nga gjysma e fushës dhe asistoi për Krychowiak, që dyfishoi epërsinë.

Kurse, goditjen përfundimtare skuadrës së Edy Rejas ia dha Linetty në fundin e takimit (89′).

Shqipëria provoi në minutat e mbetur të ndërtojë aksione, por u mungoi goditja finale.

Pas kësaj humbje Shqipëria bie në pozitën e katërt me gjashtë pikë, derisa Polonia ngritët në pozitën e dytë me 7 sosh.

Postime të ngjajshme
Sport

"Efekti" Berisha rriti vlerën e Prishtinës, tani bardhekaltërit bëhen klubi më i shtrenjtë në Kosovë!

Sport

Batatina i kundërpërgjigjet “Xhebrailave”

Sport

Ronaldo biznesmen i suksesshëm, i ndryshoi jetën 40 mijë njerëzve

Sport

Ish futbollisti i Prishtinës nënshkruan për skuadrën e njohur evropiane