Sport

Shqipëria me një mungesë të madhe për ndeshjen ndaj Hungarisë

Bekim Balaj nuk do të mund t’i ndihmojë nesër Shqipërisë në ndeshjen ndaj Hungarisë.

Sulmuesi nga Shkodra ka pësuar një lëndim në stërvitjen e së mërkurës.

Përveç tij, Shqipërisë do t’i mungojë edhe Erion Hoxhallari, i cili është infektuar me koronavirus.

Shqipëria do të përballet nesër ndaj Hungarisë në stadiumin “Puskas Arena” në orën 20:45, dhe sfidën e dytë do ta luajë mbrëmjen e së martës në orën 20:45 në stadiumin “Air Albania” ndaj Polonisë.

Të dyja ndeshjet janë të vlefshme për grupin I të fushatës eliminatore të Botërorit “Katar 2022”.

Postime të ngjajshme
Sport

Prishtina 1-2 Llapi, golat dhe rastet nga ndeshja e zhvilluar sot në ''Fadil Vokrri''

Sport

Golashënuesit më të mirë pas fazës së parë në Superligë

Sport

Broja bën heroin, sulmuesi shqiptar ia siguron fitoren e parë Southamptonit

Sport

Faza e dytë starton në mesjavë, vëmendja në Gjilan!