EURO 2020

“Shpërthen” ndeshja Angli – Danimarkë, realizohet një eurogol

Në ndeshjen Angli – Danimarkë, është shënuar goli i parë.

Në minutën e 30-të, Damsgaard ka shënuar një eurogol për t’ia dhënë epërsinë Danimarkës 0:1.

Ndryshe, kjo sfidë është e vlefshme për fazën gjysmëfinale të “Euro 2020”

Postime të ngjajshme
EURO 2020

Pesë lojtarë që vlera e tyre u rrit dukshëm pas paraqitjeve fantastike në Euro 2020

EURO 2020

Pritja e tij e stolisi Italinë me trofeun e “Euro2020”, Donnarumma tregon pse nuk festoi pritjen e penalltisë

EURO 2020

Jorginho tregon përse zgjodhi Italinë para Brazilit

EURO 2020

Skuadrat dhe lojtarët me statistikat më të mira në Euro 2020