Sport

Shpërthen COVID-19 te skuadra nga Ligue 1, konfirmohen 12 raste

COVID-19 është rikthyer në një problem serioz për futbollin në këtë fillim sezon.

Skuadra nga Ligue 1, Montpellier, ka konfirmuar 12 raste me COVID-19 të premten në mëngjes, përcjell lajmi.net.

Bëhet fjalë për tetë lojtarë dhe katër anëtarë të stafit.

Montpellier këtë fundjavë ka pasur të takohet me Monacon në udhëtim, dhe tani pritet të vendoset nëse kjo ndeshje do të zhvillohet.

12 të prekurit nga COVID-19 janë izoluar nga pjesa tjetër e grupit, duke respektuar protokollet shëndetësore të autoriteteve franceze.

Postime të ngjajshme
Sport

Prizreni është ekipi më i ri nga qyteti antik i Kosovës që regjistron rezultate fantastike qysh në vitin e parë të themelimit

Sport

Salihu: Dikujt po i pengojnë sukseset e Përfaqësueses, që 30 vite disa persona qeshin me të gjithë kryetarët e FFK-së

Sport

Trajneri i Werder Bremenit deklarohet sërish për Milot Rashicën, tregon pse nuk po luan ylli i Kosovës

Sport

Frashëri tregon skuadrën e vetme pretendente për titull kampioni