Sport

Shpërblimet e sheikut Masour në qoftë se City fiton Ligën e Kampionëve

Futbollistët e Manchester Cityt do të shpërblehen në raste se arrijnë ta fitojnë Ligën e Kampionëve.

Sipas mediave në Britani, drejtuesit e klubit anglez kanë vendosur këtë bonus për lojtarët pas fitores në gjysmëfinalen e parë ndaj Paris Saint-Germainit me rezultat 2:1.

Futbollistët kryesor të ekipit si Kevin De Bruyne, Raheem Sterling, Ilkay Gundogan dhe trajneri Pep Guardila do të përfitojnë deri në 1 milion euro si shpërblim.

Ndërsa pjesa tjetër e lojtarëve do të fitojnë rreth 600 mijë euro në rast të se arrijnë të fitojnë trofeun e Ligës së Kampionëve.

Postime të ngjajshme
Sport

Drita i dërgon urime Malishevës dhe Ulpianës

Sport

Kjo do të jetë përballja e zjarrtë e “Play-off”-it për inkuadrim në Superligë

Sport

Këto dy skuadra bien nga Liga e Parë

Sport

Liga e Parë: Këto dy skuadra përmbyllin sezonin fantastik me inkuadrim në Superligë, ndërsa këto janë dy skuadrat që bien