Sport

Shpend Ibrahimi flet për përballjen, FC Mabetex Prishtina – Drenica

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Klubi i kryeqytetit FC Mabetex Prishtina në xhiron e dytë të Superligës së Kosovës në Futsal, do të takohet me skuadrën nga Skënderaj “FC Drenica Futsal”.

Para kësaj sfide e cila pritet të jetë sa interesante aq edhe atraktive, ka folur në një prononcim për BlicMedia, kreatori i FC Prishtinës, Shpend Ibrahimi.

“Kunder Drenicës, si zakonisht presim fitoren e radhës”, ka thënë fillimisht Ibrahimi.

Ibrahimi më tej ka thënë se kjo lojë do të jetë një testë i mirë para ndeshjes kunder Prishtina 01.

“Do të jetë një lojë e mirë para ndeshjes kundër Prishtina 01”, ka deklaruar Shpend Ibrahimi.

“Jemi vendas dhe ka dy muaj që sjemi ndal asniher, jemi super të pergaditur për këtë sfidë”, ka thënë në fund Shpend Ibrahimi.

Kjo përballje luhet ditën e hënë (30 Shtator) me fillim nga ora 20:30 në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë. /BlicMedia.net

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv