Lajme

Shpend Ahmeti parashikon balotazh në Prishtinë? Ja çfarë thotë ai

Kryetari i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka dhënë një parashikim për zgjedhjet lokale, si dhe ka dhënë një ide për kandidatët eventual të balotazhit.

Ahmeti ka thënë se nëse gara shkon në balotazh, humbësi i zgjedhjeve duhet të bëhet Ministër i Shëndetësisë.

“Nqs Prishtina shkon në balotazh le të jetë marrëveshje. Ai që humbet të bëhet Ministër i Shëndetësisë.”, ka thënë ai.

Në garën për Prishtinën janë Ministri i tanishëm i Shëndetësisë Arben Vitia dhe ish-ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili.

“win – win?”, ka shtuar Ahmeti duke thënë se kjo do të ishte një situatë në të cilën nuk do të humbiste qytetari.

Postime të ngjajshme
Lajme

PDK po përgatit padi për qeverinë Kurti

Lajme

Labi jep lajmin e mirë, thotë se Ambasada në Shkup e ka ftuar nënën e vajzës së sëmurë për të shikuar mundësinë e pajisjes me vizë

Lajme

Kaq vite burgim mund të dënohet burri që rrahu brutalisht gruan në market

Lajme

Komandanti i Njësisë Speciale reagon për rrahjen e gruas në Prishtinë