Lajme

Shpend Ahmeti i 110’ti në listën e AAK-PSD, Arban Abrashi vë bast

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Arban Abrashi vë bast se Shpend Ahmeti s’do të bëhet deputet.

Kryetari i Partisë Socialdemokrate, Shpend Ahmeti, është përfshirë në listën e kandidatëve për deputetë nga radhët e koalicionit mes PSD’së dhe Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës.

Ahmeti, i cili aktualisht mban postin e kryetarit të Komunës së Prishtinës, është renditur i fundi në listën e koalicionit AAK-PSD.

Kandidimi i Ahmetit me numrin 110 në listë e ka shtyrë ish-rivalin e tij për kryetar të Prishtinës, Arban Abrashi nga Lidhja Demokratike e Kosovës, që të vërë bast.

Ai ka parashikuar se Ahmeti nuk do të bëhet deputet në legjislaturën e ardhshme. /Express/

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Vuçiq s’arrin ta fus ushtrinë në Kosovë, për 30 sekonda bombardohet Beogradi

Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat