Sport

Shorti për kalendarin e Serisë A në edicionin e ri: Interi, Milani e Juventusi me duele të lehta në xhiron e parë

Është hedhur shorti për kalendarin e ri të edicioni 2021/2022 në Serinë A italiane.

Risi në këtë vit është se Seriie A e ka ndryshuar një rregull bazë, gjatë sezoneve tjera shorti hidhej vetëm për pjesën e parë të Kamionatit dhe pjesa e dytë ishte vetëm pasqyrim i të pares.

Në xhiron e parë të kalendarit të ri nuk ka ndeshje derbi, ndërkohë që tri gjigantët, Interi, Milani e Juvetusi do të ketë sfida të lehta.

Serie A do të fillojë më 22 gusht.

Kjo është xhiro e parë në Serie A:

Bologna – Salernitana

Cagliari – Spezia

Empoli – Lazio

Verona – Sassuolo

Inter – Genoa

Napoli – Venezia

Roma – Fiorentina

Sampdoria – Milan

Torino – Atalanta

Udinese – Juventus.

Postime të ngjajshme
Sport

Eksperti i jep shpresë Eriksenit: Mund të luajë me një kusht

Sport

Astrit Selmani, i pari që e realizon “hat-trick” në Conference Leauge

Sport

“Bombardon” përsëri Muriqi, realizon gol të bukur në miqësore me Lazion

Sport

EKSKLUZIVE: Agon Llugiqi bëhet me ekip të ri