Sport

Short i ‘çmendur’ në Ligën e Kampionëve, ky është ‘grupi i vdekjes’

Sapo është hedhur shorti i Ligës së Kampionëve për edicionin 2021/22.

Shorti ka sjellë disa top skuadra në një grup, ku grupi i ‘vdekjes’ duket që është grupi A me Manchester Cityn dhe PSG, që ndoshta nënkupton të shohim Lionel Messi kundër Cristiano Ronaldos, në rast që portugezi kalon në “Etihad”, shkruan lajmi.net.

Të gjitha grupet e Ligës së Kampionëve për edicionin 2021/22:

Grupi A: Manchester City, PSG, RB Leipzig, Club Brugge.

Grupi B: Atletico Madrid, Liverpool, Porto, AC Milan.

Grupi C: Sporting, Borussia Dortmund, Ajax, Besiktas.

Grupi D: Inter, Real Madrid, Shakhtar Donetsk, Sheriff Tiraspor.

Grupi E: Bayern Munich, Barcelona, Benfica, Dynamo Kiev.

Grupi F: Villarreal, Man United, Atalanta, Young Boys.

Grupi G: Lille, Sevilla, RB Salzburg, Wolfsburg.

Grupi H: Chelsea, Juventus, Zenit, Malmo

Postime të ngjajshme
LajmeSport

Joshua - Usyk, këtu mund ta shikoni "LIVE" meçin!

LajmeSport

Momenti kur Florian Marku shpallet kampion

LajmeSport

FLORIAN MARKU TRIUMFON PËRBALLË BOKSIERIT UKRAINAS NË LONDËR

LajmeSport

Mbyllet rundi i pestë në ndeshjen Marku – Prodan, këto janë disa nga lëvizjet e menqura të boksierit shqiptar