Blic Plus

Shokuese: Nusja humb jetën ditën e dasmës, dhëndri martohet me motrën e saj

Një vajzë në Indi, e cila pritej të martohej, ka ndërruar jetë ditën e dasmës së saj nga një sulm në zemër.

Ngjarja e rëndë ndodhi teksa ata po shkëmbente kurort e luleve tradicionale me burrin e saj Manjesh Kumar në fillim të ceremonisë së tyre martesore.

 

Mirëpo, në vend që dasma të ndalohej, familjet e nuses dhe dhëndrit e zëvendësuan me motrën e saj, Nisha.

Dasma vazhdoi pa ndërprerje, ndërsa trupi i nuses së ndjerë u mbajt në një dhomë tjetër derisa të mbaronin festimet.

Postime të ngjajshme
Blic Plus

30 prilli "Dita ndërkombëtare e muzikës Jazz"

Blic PlusLajme

Pamje se si gjuan me armë zjarri ndaj personit që ia bëri ‘like’ foton të dashurës së tij

Blic Plus

Kush ishte Robert Hanssen, pse njihet si fatkeqësia e SHBA-ve

Blic Plus

Pse 14 shkurti është festa e të dashuruarve?