Lajme

Shokuese, drejtoresha e shkollës rreh me dru nxënësen 6 vjeçare!

Në SHBA një drejtoreshë shkolle nga Florida po përballet me drejtësinë, pasi pamjet e rëndë ku ajo shfaqet duke rrahur brutalisht një vajzë 6-vjeçare me një dru, kanë qarkulluar në internet dhe kanë shokuar botën.

Drejtoresha e shkollës fillore, Melissa Carter, është “monstra” që rrahu në mënyrë të pamëshirshme 6 vjeçaren, pasi ajo kishte shkaktuar një dëme prej 50 dollarësh në një ndër kompjuterat e shkollës.

Lajmit i është bërë jehonë edhe nga gazetari i njohur amerikan David Begnaud.

 

Ndërkaq, mamaja e 6-vjeçares është thirrur në shkollë më 13 prill për të paguar dëmin të cilin shkaktoi vajza e saj.

 

Kur ajo është paraqitur në shkollë ka gjetur drejtoreshën duke bërtitur dhe sapo zbuloi mungesën e kamerave në ambientet e shkollës nxori fshehurazi telefonin e saj për të filmuar skenën brutale, duke “sakrifikuar” vajzën e saj.

Askush nuk do të më besonte. Unë ‘sakrifikova’ vajzën time që të gjithë prindërit të zbulojnë se çfarë ndodh në atë shkollë, tha nëna mes lotëve.

Pamjet filmike janë fakte të pashmangshme, incidenti i rëndë po hetohet nga autoritetet përkatëse.

 

Postime të ngjajshme
Lajme

Vdes këmbësori pasi u godit nga një veturë në Prishtinë

Lajme

Ky është parashikimi i motit për ditët e ardhshme

Lajme

Detaje/ Si e plagosi dhëndrri mikun përgjatë kohës sa po udhëtonin bashkë

Lajme

Plagoset një person në Prishtinë, Policia jep detaje për rastin