Lajme

Shokuese: A u vranë 45 shqiptarë në autobus nga shpërthimi i fishekzjarrëve dhe naftës së kontrabanduar?

Flamujt e Maqedonisë së Veriut janë në gjysmë shtizë pas ngjarjes së rëndë që ndodhi në mëngjesin e së martës ku humbën jetën 45 persona.

Janë shtatë persona të lënduar, ku është konfirmuar nga Ministria e Shëndetësisë se dy prej tyre do të hynë në operim, ndërsa pesë të lënduarit të tjerë janë duke u trajtuar në spitalin e Sofjes në Bullgari.

Nga konfirmime jozyrtare dyshohet se ky autobus po barte edhe një cisternë ilegale me naftë, e përveç saj dyshohet se janë bartur edhe mjete piroteknike.

Është konfirmuar se personat e mbijetuar do të kthehen të premten në Maqedoninë e Veriut, derisa nuk ka ndonjë konfirmim se kur do të kthehen trupat e viktimave, përcjell Klankosova.tv.

Related posts
Lajme

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama ka komentuar deklaratën ironizuese të Shpend Ahmetit, në lidhje me borën

Lajme

Përparim Rama ia ofron Arben Vitisë postin e Drejtorit të Shëndetësisë

Lajme

Kjo është bomba 907 kg që u gjet sonte në Merdare

Lajme

Grushte, shqelma e kapje për flokë: Bëhen “llom” mes vete dy femra në Fushë Kosovë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *