Lajme

Shkrimtari serb fton Bidenin që të rrëzojë Vuçiqin

Marko Vidojkoviç, shkrimtar serb dhe pjesëmarrës në protesta në Beograd në dëshirat e ndërrimit të moteve primare ka bërë ftesën publike drejtuar presidentit Joe Biden që të rrëzojë presidentin Vuçiq, shkruan “Novosti” që e quan të turpshme këtë deklaratë.

Ai ndër tjera ka shkruar se Biden duhet të ndihmojë popullin serb të rrëzoi diktaturën e Vuçiqit.

“Në vitin 2021 pres që administrata e Bidenit të ndihmojë qytetarët e Serbisë që të rrëzohet diktatura e Vuçiqit, pasi vetë nuk po mundemi” ka shkruar ai.

Të përkujtojmë se Vidojkoviç në protestat e dështuara, shkruan “Novosti” që ka organizuar opozita në fillim të vitit 2020, ka qenë njëri ndër folësit ku ftoi në rrëzimin e presidentit Vuçiq.

Protestat dështuan ndërsa urrejtësit e deklaruar serb që punojnë kundër shtetit të vetë kanë vazhduar që të kenë dëshira të turpshme si kjo e Vidojkoviç, shkruan gazeta.

Postime të ngjajshme
Lajme

Kandidati i PDK-së reagon për sondazhin

Lajme

“Ke pezm ndaj Kurtit”, “Cili pezm o zotëri, a e ka pa çfarë i keni bërë Prizrenit”: Përplasen Hyseni e Pozhari

Lajme

Haradinaj tregon nëse do bashkëpunojë me Vetëvendosjen për referendumin e bashkimit me Shqipërinë

Lajme

Mister i madh në Lezhë, policia rrethon qytetin