Lajme

Shkon në 31 numri i të lënduarve nga shpërthimi në Ferizaj, shtatë në gjendje të rëndë

Ka shkuar në 31 numri i të lënduarve nga shpërthimi i bombolës së gazit në një qendër tregtare në Ferizaj.

Ndërsa shtatë prej të lënduarve janë në gjendje më të rendë dhe janë dërguar për në QKUK. Po ashtu në mesin e të lënduarve janë edhe dy fëmijë.

Këtë e ka konfirmuar për lajmi.net zëdhënësi i policisë në rajonin e Ferizajt, Emin Beqiri.

“Deri më tani janë 31 persona të lënduar, prej tyre shtatë janë në gjendje më të rëndë dhe janë dërguar për në QKUK në Prishtinë. Ndërsa në mesin e të lënduarve janë edhe dy fëmijë”.

Ende nuk janë bërë të ditura shkaqet që kanë quar deri tek ky shpërthim, derisa në vendin e ngjarjes kanë arritur edhe ekipet emergjente të cilat po merren me hetimet e rastit. /Lajmi.net/

Postime të ngjajshme
Lajme

Njeriu që para 1 viti u prezantua nga Kurti, sot aderon në PDK

Lajme

Zhduket një 15-vjeçare në Prizren, familja kërkon ndihmë për ta gjetur

Lajme

“Se vdiq edhe zemra jem pa ty”, fjalët prekëse të babait të 15 vjeçarit që humbi jetën sot në Prizren

Lajme

Kurti prezanton një ardhje të re në parti