Sport

Shkëndija emëron trajnerin e ri

Tekniku boshnjak Bruno Akrapoviç është trajner i ri i Shkëndijës, duke u kthyer në taborin kuq e zi pas 5 viteve.

KF Shkëndija me kënaqësi komunikon angazhimin e trajnerit Bruno Akrapoviç. Drejtuesit dhe tekniku 53 vjeçarë kanë gjetur akordin për kontratë një vjeçare, me opsion për zgjatje të bashkëpunimit.

Akrapoviç duket i entuziazmuar të kthehet te Shkëndija dhe premton punë maksimale në drejtim të realizimit të objektivave të drejtuesve.

Stafi i trajnerit të ri Akrapoviç kompletohet me ndihmësit e tij Erhan Selimin dhe Branko Okiç, ndërsa Kushtrim Abdullai vazhdon trajner i portierëve dhe Metin Dalip trajner kondicional.

Postime të ngjajshme
Sport

"Efekti" Berisha rriti vlerën e Prishtinës, tani bardhekaltërit bëhen klubi më i shtrenjtë në Kosovë!

Sport

Batatina i kundërpërgjigjet “Xhebrailave”

Sport

Ronaldo biznesmen i suksesshëm, i ndryshoi jetën 40 mijë njerëzve

Sport

Ish futbollisti i Prishtinës nënshkruan për skuadrën e njohur evropiane