Sport

“Shkëmbimi i vitit” Bernardo Silva te Atletico, super ylli i Atleticos te Man City

Atletico Madrid dhe Manchester City po përgadisin shkëmbimin e vitit me një marrëveshje të madhe për të shkëmbyer yjet e skuadrave.

Atletico Madrid i ka ofruar Saul Niguez Manchester City në këmbim të Bernardo Silva, raporton Times.

Të dy lojtarët besohet se nuk janë të vendosur në klubet e tyre përkatëse, kështu që Atletico shikon të bëjë një marrëveshje shkëmbimi si një mënyrë më efektive për të forcuar një marrëveshje mes palëve.

Skuadra spanjolle vlerëson Niguez me rreth €70 milion € (£60 milion $85 milion), afër €75 milion që Manchester City pagoi Monakon për Silva në verën e 2017.

Manchester City është e interesuar të bën ketë “deal” pasi ekipi ka nevojë për një sulmues klasik sepse ekipi ka shumë lojtar që luajnë në pozitën e Bernardo Silva ndërsa Saul do ti jep skuadrës një tjetër dimenzion në mesfushë.

Postime të ngjajshme
Sport

Ish-mjeku i Eriksen, jep detajet tmerruese lidhur me futbollistin dhe tregon çfarë mund t’i ketë ndodhur

Sport

ZYRTARE: A&N përforcohet me ish-futbollistin e Lirisë

Sport

Mourinho i çmend tifozët e Romës, po e transferon yllin nga Real Madridi!

Sport

Ky lojtar largohet nga Trepça ’89