Lajme

Shkëlzen Gashi: Jam tronditur nga mbrojtja në Hagë, ata e mohuan që ishin liderë të UÇK-së

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Analisti Shkëlzen Gashi ka thënë në emisionin Pressing në T7 se ishte i tronditur nga ajo që dëgjoi prej mbrojtjes së ish krerëve të UÇK-së në dhomat e specializuara në Hagë.

Sipas Gashit, avokatët e mohuan se ishin në Shtab të Përgjithshëm të UÇK-së dhe se kishin çfarëdo pushteti mbi ushtarët. Madje, shton Gashi, ata u munduan t’i linin përgjegjësinë zyrës së UÇK-së në Prishtinë me përfaqësues Adem Demaçin.

“Unë isha i skandalizum me mbrojtjen që kanë bërë këta. E kanë mohuar edhe që kanë qenë në pozita drejtuese të UÇK-së. Thanë se nuk ka pasur shtab të përgjithshëm dhe nuk kanë pasur pushtet. Ja deleguan krejt zyrës së UÇK-së në Prishtinë, këtu Adem Demaçit. E cka është më e keqja, avokati i presidentit Thaci e pranon që UÇK ka kryer krime, por klienti im nuk e ka bërë”, përfundoi ai.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Vuçiq s’arrin ta fus ushtrinë në Kosovë, për 30 sekonda bombardohet Beogradi

Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat