Sport

Shkëlqeu në edicionin e fundit, Arbios Thaçi rikthehet në Superligë

Ishte njëri ndër mesfushorët më të dalluar në futbollin kosovar vitin e kaluar te Malisheva.

Arbios Thaçi shkëlqeu me paraqitjet e tij tek Malisheva, duke e ndihmuar skuadrën që të rikthehet në Superligë.

Megjithatë, pas përfundimit të kampionatit ai u largua nga kjo skuadër dhe tashmë është gati për aventurën e re.

GazetaBlic Sport mëson nga burime pranë klubit se ai tashmë ka marrëveshje me skuadrën e Drenicës dhe rikthimi i tij pritet të zyrtarizohet shumë shpejtë.

Ai është rritur tek kjo skuadër si dhe ka qenë shtyllë e këtij klubi për vite me radhë në mesfushë.

Postime të ngjajshme
Sport

Napoli mposht bindshëm Bayernin në kuadër të miqësoreve para-sezonale

Sport

Liverpool gati kontrata e reja për 6 yjet e tyre, disa nuk janë në listë

Sport

Zyrtare: Rahoveci prezanton përforcimin e ri i cili vjen nga Llapi

Sport

Zyrtare: Futbollisti shqiptar largohet nga Prishtina