Sport

Shkëlqen Xherdan Shaqiri, Liverpooli në fazën tjetër të Kupës FA

Liverpooli është kualifikuar në fazën tjetër të Kupës FA.

Skuadra e Jurgen Klopp është përballur sonte me Aston Villën në “Villa Park”, shkruan “Zeri.info”.

Ndeshja e fazës 1/32 i takoi “Të Kuqëve” me rezultat bindës, 1:4.

Mane (‘4,’63), Wijnaldum (’60) dhe Salah (’65) i shënuan golat e fitores për Liverpoolin sonte.

Kurse, golin e vetëm dhe të nderit për vendasit e realizoi Barry në minutën e 41-të.

Në këtë ndeshje, Xherdan Shaqiri për Liverpoolin u inkuadrua në minutën e 61-të, derisa shkëlqeu më pas me dy asistime.

Ndërkaq, Aston Villa luajti me grupmoshën U23, pasi skuadra e parë është e karantinuar.

Postime të ngjajshme
Sport

Ish-futbollisti i Dritës dhe Gjilani në stërvitje te Ballkani, por klubi ende nuk e ka zyrtarizuar

Sport

Dana White pas bisedës me Khabibin tregon nëse do të rikthehet në UFC

Sport

Ish-mbrojtësi i Kosovës shfaqet në përgatitje me Gjilanin, por klubi ende nuk e ka zyrtarizuar

Sport

Dallku dhe Dautaj i bashkohen Gjilanit në Durrës, futbollistët mund të ‘firmosin’ gjatë ditëve në vazhdim