Sport

Shkëlqen Suarez, Atletico mposht Getafen

Atletico Madrid në fundin e takimit ka arkëtuar pikët e plota në udhëtim te Getafe.

“Los Rijoblancos” ia dolën të fitojnë me përmbysje (1-2), në kuadër të xhiros së gjashtë në La Liga, shkruan lajmi.net.

Getafe fillimisht kaloi në epërsi përmes Mitrovic në fundin e pjesës së parë (45′).

Problemet nisën për vendasit kur Carles Alena u ndëshkua me të kuq dhe pastaj Atletico arriti ta përmbys rezultatin.

Ishte Luis Suarez që pas një asistimi të Hermoso e barazoi rezultatin (78′).

Ndërsa, kur mendohej se do mbyllej takimi me këtë rezultat, në skenë doli sërish uruguaiani që i dha fitoren Atleticos (90′).

Me këtë fitore, Atletico merr kreun me 14 pikë, derisa Getafe renditët në pozitën e parafundit pa pikë.

Postime të ngjajshme
Sport

Kthesë e papritur, Mourinho ndryshon mendje për Marash Kumbullën

Sport

Reagon Drenica: Çmimin "Ylli i Javës" e meritoi Denisson

Sport

Arrestohet Afrim Tovërlani, raportohet se i dehur kanosi me thikë Shpend Ahmetin

Sport

Mehmet Bogujevci flet në T7, pasi refuzoi ftesën e Serbisë si mysafir nderi në Botërorin e boksit