Lajme

Shkarkohet Bordi i AKP’së dhe votohet pro emërimit të Bordit të ARKEP’it

Në Kuvendin e Kosovës është shkarkuar Bordi i AKP’së në Kuvend dhe është votuar pro emërimit të Bordit të ARKEP’it, shkruan Gazeta Metro.

Për futjen në rend të ditë, të këtyre dy rekomandimeve të VV-së sipas nënkryetares Saranda Bogujevci, kanë votuar 63 deputetë.

“Me 63 vota për, asnjë kundër dhe asnjë abstenim konstatojë se Kuvendi miraton shmangien nga afati procedural për shqyrtimin e raportit vjetor të punës së AKP-së, të shkarkohet Bordi i AKP-së dhe pika e tretë që Qeveria t’i propozojë Kuvendit emërimin e Bordit të ri”, ka thënë Bogujevci.

“Me 63 vota për, asnjë kundër dhe asnjë abstenim konstatojë se Kuvendi miraton shmangien nga afati procedural për shqyrtimin e raportit vjetor të punës së ARKEP-it”, ka thënë më tutje ajo.

Postime të ngjajshme
Lajme

Vdes 38-vjeçarja nga Peja, humbet betejën me kancerin

Lajme

Detaje për vrasjen e mbrëmshme në Rahovec, dyshohet se vëllau vrau vëllanë

Lajme

Parashikimi i motit për nesër

Lajme

Duda Balje: Nuk jam më e ëmbël se dudi, por ......