Blic Plus

Shiu gëzon pa masë zjarrfikësit në Australi (VIDEO)

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Si pasojë e zjarrit që ka kapluar Australinë, që prej shtatorit e deri më tani, kanë mbetur të vdekur afro 20 persona, si dhe 500 milionë kafshë kanë mbetur të ngordhura, transmeton lajmi.net.

Temperaturat në vendet australiane kanë arritur deri në 50 gradë Celcius, duke e bërë të pamundur banimin në zonat e prekura. Si rrjedhojë, janë nisur operacione masive evakuimi me helikopterë në gjithë Australinë.

Shiu ka filluar të bie në bregdetin lindor, por autoritetet kanë paralajmëruar se ato nuk do të zgjasin dhe se zjarret kryesore nuk do të fiken nga reshjet atmosferike.

Pavarësisht kësaj, shiu po sjellë gëzim në fytyrat e zjarrfikësve dhe ekipeve shpëtuese australiane.

Ndiqeni videon e mëposhtme për të parë emocionet që ngjallin reshjet atmosferike tek fikësit e zjarrit.

<blockquote class=”twitter-tweet”><p lang=”es” dir=”ltr”>Hermoso Dios eres increíble❤️❤️❤️<br>LLUEVE EN AUSTRALIA EN LA parte afectada por los incendios. <a href=”https://t.co/dJB5NSoOee”>pic.twitter.com/dJB5NSoOee</a></p>&mdash; kevin valdiviezo (@adrianpippen13) <a href=”https://twitter.com/adrianpippen13/status/1213555526140870656?ref_src=twsrc%5Etfw”>January 4, 2020</a></blockquote> <script async src=”https://platform.twitter.com/widgets.js” charset=”utf-8″></script>

 

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Blic Plus

Nuk do ta besoni sa paguhet Arbana për një muaj

Blic Plus

Faton Peci i çon “selam” nga Istogu Bekë Berishës...

Blic Plus

Merkel jep lajmin e madh, Kjo vlen edhe për Shqiptarët që jetojnë në Gjermani

Blic Plus

Letra prekëse e një babi të varfër për të pasurin që ia gërvishti veturën