Sport

Shijoni të gjithë golat e Ronaldinhos në Ligën e Kampionëve

Faqja zyrtare e Ligës së Kampionëve në Twitter ka publikuar një përmbledhje të golave të Ronaldinhos në Ligën e Kampionëve.

Legjenda braziliane gjatë karrierës së tij në Evropë ka luajtur për klube, si Paris Saint-Germain (2001–2003), Barcelona (2003–2008) dhe Milan (2008–2011).

Gjatë kësaj kohe, ai ka qenë pjesë e skuadrës së Blaugranëve që e fitoi trofeun e garës më të madhe evropiane në sezonin 2005/2006.

Njëherësh ka fituar edhe çmime të shumta individuale duke përfshirë Topin e Artë (2005) dhe çmimin e lojtarit të vitit sipas FIFA-s (2004, 2005).

Në vijim është një përmbledhje me golat e Ronaldinhos të shënuar në Ligën e Kampionëve.

Related posts
Sport

Këto janë skuadrat e kualifikuara në raundin eliminues në Ligën e Kampionëve

Sport

Barcelona nuk ia del në “Allianz Arena”, mposhtet nga Barcelona

Sport

Futbollisti i Dritës pritet të operohet, luajti 60 minuta me dorë të thyer ndaj Prishtinës

Sport

Barcelona pëson edhe golin e tretë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *