Sport

Shënohet goli i parë në takimin Fiorentina – Inter

Fiorentina ka arritur të kalojë në avantazh kundër Interit në kuadër të xhiros së pestë në Serie A.

Skuadra nga Firence epërsinë e siguroi falë futbollistit Sottil që e dërgoi topin në kuadratin e portës së Handanoviq, ndodhi kjo në minutën e 23-të.

Gonzalez nga krahu i majtë e gjeti mjaftë mirë Sottilin në zonën e portierit “zikaltër” dhe nuk e pati aspak të vështirë ta ndëshkonte atë.

PAMJET

Postime të ngjajshme
Sport

Zhegrova reagon pasi i siguroi fitoren Baselit me supergol në “frymën e fundit”

Sport

Prishtina 1-2 Llapi, golat dhe rastet nga ndeshja e zhvilluar sot në ''Fadil Vokrri''

Sport

Golashënuesit më të mirë pas fazës së parë në Superligë

Sport

Broja bën heroin, sulmuesi shqiptar ia siguron fitoren e parë Southamptonit