Sport

Shënohet gol në kryeqytet – kjo skuadër kalon në epërsi

Stinori pranveror në futbollit kosovar fillon ditën e sotme (e martë) me tri takime të 1/8 së finales në Kupën e Kosovës.

Vëmendja më e madhe padyshim është në stadiumin “Fadil Vokrri”, aty ku FC Prishtina i bën nikoqirin Dritës.

Takim tjetër që nuk duhet humbur është edhe ajo ndërmjet Llapit dhe Ballkanit që zhvillohet në stadiumin “Zahir Pajaziti” në Podujevë.

Takimi tjetër i ditës në këtë fazë të Kupës është ajo mes Drenicës dhe Ulpianës që pritet të zhvillohet në stadiumin me bari sintetik në Drenas.

Të gjitha ndeshjet fillojnë nga ora 13:00.

Prishtina – Drita 1:0

117′ Karton i kuq për Dritën, ndëshkohet mesfushori Erjon Vucaj.

106′ GOOOL. Lorik Boshnjaku ka shënuar një gol spektakolar për tëkaluar Prishtinën në epërsi.

Përfundon ndeshja në Prishtinë, pa gola dhe dy skuadrat kërkojnë kualifikimin në lojën shtesë.

63′ Leotrim Kryeziu në brendëi të zonës, por vetëm jashtë shtyllës.

58′ Drita bën goditjen e parë në portë. Xhevdet Shabani gjuan brenda zonës, por pret portieri vendas Haxho.

46′ Fillon pjesa e dytë

HT’ Përfundon pjesa e parë ashtu siç filloi, pa gola.

35′ Prishtina po ka iniciativën, ndërsa kampioni në fuqi po luan kujdesshëm në mesfushë.

22′ Leotrim Rexhepi shpëton një gol të sigurt, pasi pret goditjen e Endrit Krasniqit i cili ishte i vetëm me portierin e Dritës.

17′ Dardan Çaka ndëshkon me karton të verdhë edhe mbrojtësin e djathtë të vendasve Besnik Krasniqin.

13′ Brdaroski i Dritës ndëshkohet me karton të verdhë/

1′ Nis ndeshja

Formacionet zyrtare

Prishtina: Haxho, B. Krasniqi, Dellova, Bekteshi, Mici, Boshnjaku, Zyba, Bardhoku, E. Krasniqi, Abazi, Kryeziu.

Stinori pranveror në futbollit kosovar fillon ditën e sotme (e martë) me tri takime të 1/8 së finales në Kupën e Kosovës.

Vëmendja më e madhe padyshim është në stadiumin “Fadil Vokrri”, aty ku FC Prishtina i bën nikoqirin Dritës.

Takim tjetër që nuk duhet humbur është edhe ajo ndërmjet Llapit dhe Ballkanit që zhvillohet në stadiumin “Zahir Pajaziti” në Podujevë.

Takimi tjetër i ditës në këtë fazë të Kupës është ajo mes Drenicës dhe Ulpianës që pritet të zhvillohet në stadiumin me bari sintetik në Drenas.

Të gjitha ndeshjet fillojnë nga ora 13:00.

Prishtina – Drita 1:0

117′ Karton i kuq për Dritën, ndëshkohet mesfushori Erjon Vucaj.

106′ GOOOL. Lorik Boshnjaku ka shënuar një gol spektakolar për tëkaluar Prishtinën në epërsi.

Përfundon ndeshja në Prishtinë, pa gola dhe dy skuadrat kërkojnë kualifikimin në lojën shtesë.

63′ Leotrim Kryeziu në brendëi të zonës, por vetëm jashtë shtyllës.

58′ Drita bën goditjen e parë në portë. Xhevdet Shabani gjuan brenda zonës, por pret portieri vendas Haxho.

46′ Fillon pjesa e dytë

HT’ Përfundon pjesa e parë ashtu siç filloi, pa gola.

35′ Prishtina po ka iniciativën, ndërsa kampioni në fuqi po luan kujdesshëm në mesfushë.

22′ Leotrim Rexhepi shpëton një gol të sigurt, pasi pret goditjen e Endrit Krasniqit i cili ishte i vetëm me portierin e Dritës.

17′ Dardan Çaka ndëshkon me karton të verdhë edhe mbrojtësin e djathtë të vendasve Besnik Krasniqin.

13′ Brdaroski i Dritës ndëshkohet me karton të verdhë/

1′ Nis ndeshja

Formacionet zyrtare

Prishtina: Haxho, B. Krasniqi, Dellova, Bekteshi, Mici, Boshnjaku, Zyba, Bardhoku, E. Krasniqi, Abazi, Kryeziu.

Llapi – Ballkani 0:0

Përfundon ndeshja në Podujevë, pa gola dhe dy skuadrat kërkojnë kualifikimin në lojën shtesë.

75′ Karton i kuq për portierin e Ballkanit, Ljuljanovic

71′ Bajram Jashanica gjuan me kokë, por pret portieri Coric.

52′ Baftiu provon nga gjuajtja e lirë, por mbi portë.

46′ Fillon pjesa e dytë

HT’ Përfundon pjesa e parë ashtu siç filloi, pa gola.

40′ Mentor Zhdrella gjuan nga goditja e lirë, por mbi portë.

39′ Arbër Potoku harkon rrezikshëm në zonë, por largohet topi nga mbrojtja vendase.

37′ Gjyqtari Shpëtim Murtezi e ka ndërprerë për disa minuta ndeshjen për shkak të hedhjeve të mjeteve piroteknike, por pasi intervenoi policia duke larguar personat ndeshja ka rifilluar.

33′ Mentor Zhdrella provon goditjen nga distanca, për pak sa nuk shënon.

30′ Vendasit rrezikojne me Engjëll Hotin i cili godet bukur nga gjuajtja e lirë, por edhe më mirë pret portieri i mysafirëve Ljuljanovic.

7′ Blend Baftiu provon gjuajtjen nga distanca, por pret portieri kroat Coric.

1′ Nis ndeshja

Formacionet zyrtare

Llapi: Coric, Peposhi, Shabani, Prençi, Emini, Ramadani, Hoti, Zhdrella, Veliu, Selmani, Sadriu.

Ballkani: Ljuljanovic, Thaqi, Potoku, Jashanica, Prekazi, Baftiu, Korenica, Kuc, Krasniqi, Hoxha, Daku.

Drenica – Ulpiana 4:0

Përfundon ndeshja në Skenderaj, Drenica kalon tutje

81′ GOOOOL. Shënohet edhe goli i katërt në Skënderaj, realizojnë përsëri vendasit.

55′ GOOOOL. Tjetër gol nga Drenica, tani ngritin epërsinë në 3-0 me autor të golit Kreshnik Ukën.

46′ Fillon pjesa e dytë

HT’ Përfundon pjesa e parë me epërsinë e dyfishtë të vendasve 2-0.

45+1 GOOOOL. Drenica ka shënuar edhe golin e dytë në ndeshje, disa sekonda para fundit të pjesës së parë me anë të Zabërgjës.

14′ GOOOOL. Drenica ka kaluar në epërsi në minutën e 14-të të ndeshjes me autor të golit Donald Rapo.

1′ Nis ndeshja.

Formacionet zyrtare

Drenica: Ymeri, Bejta, Frasheri, Qaqi, Sheqa, Ramadani, Rapo, Denisson, Uka, Rogova, Zabergja.

Ulpiana: Blakqori, Musliu, Makolli, Kallaba, Emini, Shala, Rapuca, Qerimi, Kelmendi, Bylykbashi, Selimi.

Postime të ngjajshme
Sport

Përsëri shënon Haaland, Dortmundi dyfishon epërsinë ndaj Bayern Munichit

Sport

Prishtina 2-0 Llapi, rastet dhe golat nga kjo ndeshje

Sport

Zyrtare: Ish-trajneri i Vëllaznimit merr drejtimin e Prishtinës

Sport

Morina i gëzohet pikës së fituar në Gjilan