Shendeti

FAKTORËT QË ÇOJNË DREJTË SHKURORËZIMIT ( DIVORCIT )

Shkruan : Doruntina Grulaj ”Burrat dhe lidhjet të jashtëligjshme martesore duke u munduar të ruajnë statusin e tyre martesor, por sigurisht duke bërë edhe diçka të keqe që i ndihmon grat drejtë lehtësimit të shkurorëzimit.” Secili person kur kalon…
Shendeti

84 vjeçarja nga Fushë Kosova e humb betejën me Covid-19

Bilanci i të vdekurve në Kosovë nga Covid-19 ka marrë trajektoren e ngritjes ditëve të fundit. Vetëm sot janë konfirmuar tre të vdekur nga Covid-19. Ndërsa në orët e pasdites 84 vjeçarja nga Fushë Kosovë, ka humbur betejën me Covid-19. Rasti për…
Shendeti

Rastet e reja vijnë nga këto komuna

Sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me  metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 314 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren. Me SARS-CoV-2, janë konfirmuar 47 raste. “Rastet pozitive janë nga…