Sport

Shembull i mirë, çekët festojnë me kosovarët pas ndeshjes

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Kosova ka fituar ndaj REpublikës Çeke me rezultat 2:1 në kualifikueset e Evropianit 2020.

Muriqi dhe Vojvoda shënuan për ta vazhduar serinë pa humbje të Kosovës.

Pas ndeshjes, janë parë që edhe fansat çek duke festuar së bashku me tifozët kosovarë.

Një shembull i mirë ky që lë prapa shijen e hidhur të para një dite ku u arrestuan disa tifozë çek që tentuan të zbrisnin një dron dhe kishin flamuj të hartave të Kosovën nën flamurin e Serbisë.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv