Lajme

SHBA shenon rekord të vdekjeve ditore nga Covid-19

SHBA vazhdon me shifra shqetësuese të infeksioneve të reja me koronavirus.

Të paktën 3,775 vdekje nga COVID-19 u raportuan në Shtetet e Bashkuara të Amerikës të martën, sipas të dhënave nga Universiteti Johns Hopkins – numri më i lartë i viktimave të regjistruara në një ditë të vetme që nga fillimi i pandemisë, raporton Cnn, transmeton lajmi.net.

Në të gjithë vendin kishte të paktën 229,055 raste të reja të COVID-19 të raportuara të martën.

Deri më tani, ka pasur 21,046,195 raste të koronavirusit në SHBA.

Të paktën 357,258 njerëz kanë vdekur.

Në total përfshihen raste nga të 50 shtetet, Distrikti i Kolumbisë dhe territore të tjera të SHBA., si dhe raste të riatdhesuara.

Postime të ngjajshme
Lajme

Ekskluzive: Këta janë 47 personat që nuk mund të kandidojnë për deputetë

Lajme

A iu bë e padrejtë Albin Kurtit? Enver Hasani flet në Pressing

Lajme

Baton Haxhiu: Vetëvendosje arriti qëllimin në Kosovë

Lajme

Rusia reagon në deklaratën e Ramush Haradinajt