Lajme

ShBA-ja me apel tek shtetasit amerikanë në Kosovë pas helmimeve në Deçan

Ambasada Amerikane në Kosovë, ka dalur me një apel pas raportimeve për helmim të qytetarëve të Komunës së Deçanit.

Kjo ambasadë referuar edhe shpalljes së Gjendjes Emergjente të komunës së Deçanit, apelon tek shtetasit dhe personeli amerikan në Kosovë, të ju përmbahen disa rregullave si vijon:

”Shmangni furnizimin me ujë nga rubineti në komunën e Deçanit:

përdorni ujë në shishe sipas nevojës”.

Monitoroni mediat lokale për azhurnime.

Njofto miqtë dhe familjen për sigurinë tënde.

Keni dokumente udhëtimi të azhurnuara dhe lehtësisht të arritshme.

Vizitoni faqen e shëndetit të udhëtarëve CDC.

Konsultohuni me qendrat e kontrollit dhe parandalimit të sëmundjeve për këshilltarët shëndetësorë të vendit ose telefononi në CDC në 800 232 4636 ose 404 639 3534” . /ekonomiaonline.com

Postime të ngjajshme
LajmeShow Bizz

Nikoll Nikprelaj humb personin më të dashur të familjes

Lajme

Uran Ismaili bun në Tophane – Ja çfarë ndreqën këtë herë

Lajme

Parashikimi i motit në Kosovë, këto temperatura na presin javën e ardhshme

Lajme

Kryeministri kroat tallet me serbët: Nikolla Tesla është aq serb sa Bruce Lee