Sport

Sharri ndalet nga Rahoveci, ja rezultatet e ditës në Ligën e Dytë!

Përveç ndeshjes së Superligës së Kosovës mes Drenicës dhe Ballkanit, dy ndeshje tjera janë zhvilluar në kuadër të Ligës së Dytë.

Rahoveci ka luajtur si mysafir i Sharrit, kjo ndeshje ka përfunduar me rezultat të barabartë 1-1, shkruan Gazetasheshi.com

Kurse ndeshja tjetër interesante është zhvilluar mes Vëllazëria dhe Galaksisë së Gjilanit, këtë sfidë e kane fituar vendasit me rezultat të pastër 2-0.

Skuadra gjilanase nga 13 ndeshje të zhvilluara ka bilanc të tmerrshëm, duke arritur vetëm një fitore dhe 12 humbje.

Rezultatet përfundimtare të ndeshjeve të sotme:

Sharri 1-1 Rahoveci

Vëllazëria 2-0 Galaksia

Postime të ngjajshme
Sport

Bekim Balaj ndëshkohet me karton të kuq vetëm pesë minuta pasi u inkuadrua në derbin austriak

Sport

Limani me një premtim të madh për tifozët e Dritës para ndeshjes me Prishtinën

Sport

Këto janë ndeshjet miqësore që do t’i zhvillojë Prishtina në Turqi

Sport

Këta janë kundërshtarët që Drita do të përballet në ndeshjet miqësore në Turqi