Sport

Shaqiri zbulon pse qëndroi te Liverpooli

Xherdan Shaqiri ka zbuluar se ai “vendosi të qëndrojë me Liverpool” këtë verë mes spekulimeve të mëdha për të ardhmen e tij.

Sulmuesi i Reds, i cili doli pozitiv me Covid-19 të martën, dha një intervistë në lidhje me të ardhmen e tij të transferimit, shkruan Indeksonline.

Zvicra do të luajë një miqësore me Kroacinë nesër përpara ndeshjeve të Ligës së Kombeve të UEFA-s kundër Spanjës dhe Gjermanisë ku Shaqiri duhej të merrte pjesë por tani duhet të izolojë në përputhje me udhëzimet Covid-19.

“Mediat shkruajnë shumë, por në fund unë jam me Liverpoolin,” tha Xherdan Shaqiri.

“Unë kam një kontratë afatgjatë, me të vërtetë ndihem mirë dhe kam vendosur të qëndroj me Liverpool“.

“Në futboll ka gjithmonë spekulime“.

Fatkeqësisht për Shaqirin, ai do të duhet të tërhiqet nga skuadra e Zvicrës pasi rezultoi pozitiv për koronavirus dhe për këtë arsye nuk do të marrë pjesë në ndeshje ndërkombëtare.

Postime të ngjajshme
Sport

EKSKLUZIVE: Trepça ’89 transferon sulmuesin e Gjilanit

Sport

Rikthehet mbrojtësi shqiptar, gati për debutim në Serie A

Sport

Formacionet zyrtare: Celtic – Milan

Sport

Prince: Kosova është vend i bukur me njerëz të sjellshëm, nuk kam frikë nga përballja me Dakun