Sport

Shaqiri shënon super gol në stërvitje te Liverpool (VIDEO)

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Liverpool është stërvitur për herë të fundit para finales së Superkupës së Evropës, që të mërkurën e zhvillon kundër Chelsea.

Në Stamboll, të mërkurën me fillim nga ora 21:00, Liverpool dhe Chelsea do të takohen në skuadër të Superkupës së Evropës.

Në prag të kësaj ndeshje, në formë të mirë është shfaqur Xherdan Shaqiri.

Futbollisti me prejardhje nga Kosova, ka shënuar një gol të bukur, duke e kaluar portierin me stilin e ‘biçikletës’.

Mbetet të shihet nëse Jurgen Klopp do t’i jap disa minuta Shaqirit në këtë finale shumë të rëndësishme.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv