Sport

Shaqiri flet para përballjes ndaj Italisë

Reprezentuesi i Zvicrës në prag të ndeshjes kundër Italisë është deklaruar.

Në konferencën për shtyp para derbit Itali-Zvicër, përveç trajnerit të kombëtares Yakin, ka folur edhe anësori i Olympique Lyon, Xherdan Shaqiri.

“Të mos harrojmë qershorin, por nesër do të jetë ndryshe.

‘Italia është favorite, por ka një shans për të fituar. Ne nuk erdhëm këtu për të mbyllur në mbrojtje, por për të na mërzitur. Nuk mund ta harrojmë humbjen në qershor, por sot kemi ndjenja të ndryshme’.

‘Ne duam të reagojmë për humbjen e Kampionatit Evropian’.

Mungesat do të komplikojnë punën për ekipin e Shaqirit.

‘Duhet ta pranojmë, ky është futbolli. Lëndimet u japin mundësinë lojtarëve të tjerë të marrin një rol të rëndësishëm. Problemi është edhe te kombëtarja italiane. Duhet të japim maksimumin për të luajnë një rol të rëndësishëm. Ndihmoni ata që kanë ardhur së fundmi të përshtaten’, përfundoi ai.

Postime të ngjajshme
Sport

17 futbollistë rezultojnë pozitiv me Covid, skuadra portugeze futet në fushë me nëntë lojtarë

Sport

Mbyllet pa gola pjesa e parë mes Villarreal dhe Barcelonës, por Depay humbet një shans të artë

Sport

Formacionet zyrtare: Villarreal - Barcelona

Sport

Vushtrria kampion vjeshtor në prag të 100 vjetorit të klubit, ja si e festuan fitoren e sotme