Sport

Shalke bën veprimin epik, pasi iu mohuan dy penallti në ndeshjen me Bayern Munich

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Kubi i Shalke 04 është irrituar nga veprimi i arbitrit në ndeshjen me Bayern Munich, pasi i ka anulluar dy 11-metërsha.

Në ndeshjen Shalke 04 – Bayern Munich të luajtur ditën e djeshme kishte shumë gola dhe penallti të mohuara.

Levandovski shkëlqeu duke realizuar një triplet që bëri që bavarezët të marrin një fitore 3-0 duke marrë fitoren e parë pas një barazimi në ndeshjen hapëse të sezonit.

Kjo ndeshje nuk është quajtur e drejt nga Shalke, duke akuzuar Bayern se është favorizuar nga arbitri, I cili nuk ka akorduar dy penallti në favor të Shalke.

Në dy aksione topi është prekur me dorë nga futbollistët, Perisiç dhe Pavard, por në asnjërin rastë arbitri nuk ka përdorur sistemin VAR për të akorduar penallti në të dy rastet.

Pas përfundimit të ndeshjes klubi i Shalke ka zgjedhur një mënyr epike për të reaguar ndaj veprimit të arbitrit, bavarezët kanë postuar një foto në rrjete sociale, në të cilin lojtarët e Bayern shfaqen pa duar duke ironizuar keq klubin dhe arbitrin për mënyrën se si ai i shikonte kundërshtarët.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv