Sport

Serie A vjen sot me superderbin Milan – Juventus

Java e 16-të në Serie A që zhvillohet sot, vjen me disa përballje tejet interesante dhe joshëse, shkruan “Zeri.infi”.

Ajo nis nga ora 12:30 me ndeshjen Calgliari – Benevento për të përfunduar me superndeshjen Milan – Juventus që starton nga ora 20:45.

Milani që po kryeson kampionatin pret Juventusin që po e kërko rikthimin e formës, dhe një humbje sonte përfundimisht do ta largonte nga lufta për titull. Kjo është arsyeja të pritet një ndeshje shumë e fortë.

Ndeshje interesante është edhe ajo ndërmjet Lazios e Fiorentinës (13:00), ndërsa Interi i Contes nga ora 15:00 është mysafirë i Samdorias.

Më poshtë gjeni çiftet komplete të ditës së sotme:

Postime të ngjajshme
Sport

Erdin Hashani: Kjo është skuadra favorite për ta fituar Kupën e Kosovës

Sport

Zyrtare: Klubi i madh kroat ia beson detyrën e trajnerit, Paolo Tramezzanit

Sport

Trepça ’89 huazon yllin e Ballkanit

Sport

Tahir Batatina tregon shumën që një skuadër paguan për të kryer përgatitjet në Antalya