Sport

Sergio Ramos – Real Madrid: Gazeta spanjolle jep lajmin e madh

Sergio Ramos sipas raportimeve në Spanjë do të pranojë kontratën e re të ofruar nga Real Madridi për vazhdimin e bashkëpunimit.

Kapiteni i “mbretërve” mbetet lojtar i lirë nga 30 qershori nëse nuk nënshkruan marrëveshje të re.

Në bazë të asaj që raporton mediumi spanjoll “AS”, thuhet se Ramos ka rënë dakord me ofertën e Real Madridit.

Los Blancos prej kohësh i kanë ofruar një kontratë njëvjeçare kapitenit spanjoll, me këtë të fundit që kërkonte dy vjet kontratë.

Sipas “AS”, agjenti i mbrojtësit 35-vjeçar, i cili është edhe vëllai i tij do të takohet me presidentin e klubit, Florentino Perez për ta finalizuar rinovimin.

Klube si Manchester City, Manchester United, Paris Saint-Germain dhe Sevilla janë gati t’i plotësojnë dëshirat qendërmbrojtësit andaluzian.

Sergio Ramos është pjesë e klubit nga kryeqyteti i Spanjës që nga viti 2005.

Postime të ngjajshme
Sport

Benit Ferizi vazhdon me skuadrën e SC Besiana Internacional

Sport

Rashica në Premierligë, vjen reagimi i Munishit

Sport

Prezantimi i veçantë i Milot Rashicës te Norwichi me flamur të Kosovës

Sport

Zbulohet shuma e transferimit të Rashicës në Premierligë, kjo është shuma që përfiton ish-klubi i tij, Vushtrria