Sport

Sergio Ramos ka arritur marrëveshje me PSG-në

Sergio Ramos ka arritur marrëveshje me PSG-në, ku do t’i mbrojë ngjyrat e këtij klubi për dy vitet e ardhshme.

Shumë media të njohura si RMC, Goal.com, ESPN, kanë njoftuar se Sergio Ramos do të jetë një lojtar i PSG-së.

Marrëveshja është arritur, ndërsa zyrtarizimi do të bëhet në ditët në vijim.

Mbrojtësit qendror dhe ekipit parisien kanë nënshkruar një kontratë dy-vjeçare, duke refuzuar dy ofertat e tjera që i kishte nga futbolli anglez.

Rene Ramos, vëllai dhe agjenti i Sergio, është në Paris, ku i ka mbyllur detajet e marrëveshjes me klubin nga Parc des Princes.

Pasi ekzaminimet mjekësore nuk janë kryer dhe do të mbahen në ditët në vijim, Ramos do të jetë në Paris në ditët në vijim.

Postime të ngjajshme
Sport

Superkompjuteri parashikon renditjen finale në Premierligë

Sport

Publikohet ranglista e re e FIFA-së, ja ku rënditet Kosova

Sport

Superlajm për Edon Zhegrovën

Sport

Aguero arrin te Barcelona dhe shpenzon gjysmë milioni euro për të blerë një veturë të re