Lajme

Serbët “plasin” se në kalanë e Artanës është vendosur flamuri i Kosovës

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Mediumi publik serb, ka raportuar rreth veprimit të institucioneve të Republikës së Kosovës në kalanë e vjetër të Artanës.

RTS, i ka kushtuar rëndësi vendosjes së flamurit të Kosovës në këtë kala, e që shihet se kjo ka shkaktuar mjaftë reagim nga serbët.

Në kalanë e Artanës gjendet flamuri gjigand i Kosovës, ndërsa pranë Kishës së Shën Nikollës është një tjetër flamur i Kosovës dhe disa tenda ushtarake.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat

Lajme

Jabllanoviq: Nëse dikush mendon se serbët mund të qeverisen me 200 vota, nuk i njeh serbet sa duhet