Lajme

Senatori amerikan i kënaqur me takimet në Kosovë: Inkurajuam vazhdimin e dialogut

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Senatorët amerikanë, Ron Johnson e Chris Murphy vizituan dje Kosovën.

Nga kryeqyteti ata dhanë mesazhe të qartë për dialogun, dhe sakrificat që duhet bërë Prishtina e Beogradi për këtë takim, shkruan lajmi.net.

Murphy, i ka cilësuar si të mira takimet që ka pasur në Kosovë.

Ai thotë të kenë inkurajuar reformat e brendshme shtetërore dhe progresin në dialogun me Serbinë.

Këto komente ai i ka bërë përmes një postimi në rrjetin social, Twitter.

“Takime të mira dje në Kosovë bashkë me senatorin Ron Johnson. U takuam me të gjitha partitë politike që të inkurajojmë reformat e brendshme dhe vazhdimin e dialogut”, ka shkruar Murphy teksa ka postuar një fotografi nga takimi me presidentin Thaçi.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Vuçiq s’arrin ta fus ushtrinë në Kosovë, për 30 sekonda bombardohet Beogradi

Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat