Lajme

Senatorët amerikan, kërkojnë sakrificë për normalizimin e raporteve

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Zyrtarë të lartë të SHBA-së kanë paralajmëruar palën kosovare dhe atë serbe se duhet të sakrifikojnë për ta arritur marrëveshjen finale.

Një deklarim i tillë vlerësohet të jetë riparalajmërim për një kompromis të dhimbshëm Kosovë – Serbi, të cilin kohë më parë e kishin përmendur edhe presidentët e të dyja vendeve.

Menjëherë pas fillimit të fazës finale të procesit të dialogut Kosovë – Serbi patën nisur edhe paralajmërimet për një kompromis të dhimbshëm mes Kosovës e Serbisë.

Një gjë e tillë qe përmendur fillimisht nga presidenti i Kosovës Hashim Thaçi dhe nga homologu i tij serb Aleksandar Vuçiq.

Se do të kërkohet sakrificë për normalizimin e raporteve në mes të dyja vendeve së fundmi kanë deklaruar edhe dy senatorët amerikanë. /Zeri/

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Vuçiq s’arrin ta fus ushtrinë në Kosovë, për 30 sekonda bombardohet Beogradi

Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat