Sport

Sekretarja e FBK-së ka një mesazh për Rahovecin

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Në një atmosferë të jashtëzakonshme para se më shumë se 3 mijë tifozëve, Sigal Prishtina ka fituar Superkupën e Kosovës për meshkuj në basketboll.

Bardhekaltrit në finale kanë mundur Rahovecin me rezultat 91:73, në një përballje fantastike që është zhvilluar në Rahovec.Në konkurrencën e femrave Bashkimi ka fituar Superkupën e Kosovës, duke mundur Prishtinën me rezultat 80:73.

Sekretarja e Federatës së basketbollit të Kosovës, Elvira Dushku është shprehur falënderuese për Rahovecin për organizimin dhe spektaklin ofruar në këtë ndeshje.“Faleminderit Rahovec”, ka shkruar Dushku e përcjellë me disa fotografi spektakolare nga ndeshjet e mbrëmshme.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv