Sport

Seid Onbashi kërkon përkrahje maksimale për sfidën ndaj Wolfsburgut

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

KFF Mitrovica ka mësuar kundërshtarin e radhës në garat e Ligës së Kampionëve ku do të përballet me skuadrën gjermane Wolfsburg,

Trajneri i skuadrës kampione Seid Onbashi në një prononcim për BlicMedia ka folur për këtë përballje tejet të rëndësishme ndaj gjigantit gjerman.

“Po e vërtetë nuk patëm shumë fat
në short edhe pse të gjitha skuadrat janë shumë të forta po edhe dëshira jonë ishte ndonjë ekip i fort dhe me emër të madh në futboll”, ka thënë fillimisht trajneri.

“Është nder me lujt me Wolsburgun sepse është ekipi i dytë i klasifikum me poena në renditjen e Champions Leauge”, ka deklaruar trajneri i Mitrovicës.

Onbashi më tej ka folur edhe pranin e tifozëve në kètë përballje e cila do të ishte një ndihmë e madhe për skuadrën kampione.

“Pres të kemi shumë shikus se e meritojmë pasi kemi bërë një punë të madhe deri këtu dhe na duhet përkrahje edhe pse do të jetë shumë ndeshje e vështirë”, ka deklaruar trajneri i KFF Mitrovica për BlicMedia.

Nè fund trajneri ka thënë se do të shikojmë mundësit e ndonjë perforcimi pèr kètè përballje tejet të rëndësishme. /BlicMedia.net

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv