Sport

Sefer Seferi rikthehet në ring këtë muaj, do të ndeshet me boksierin e njohur rus

Pas afro një viti pauzë, po rikthehet në ring boksieri i njohur shqiptar, Sefer Seferi.

Ai më 31 tetor do të ndeshet me ish-kampionin rus, Murat Gassiev, transmeton Indeksonline.

Rusi fillimisht e kishte në plan të ndeshej me amerikanin, Yoan Pablo Hernandez, por për shkak të problemeve me dokumente, kjo ndeshje nuk ndodhi.

Kështu, i erdhi mundësia Sefer Seferit që të ndeshet me Murat Gassievin.

Rusi ka dy vjet që ka qenë jo aktiv dhe dëshiron të kthehet në majat e boksit.

Postime të ngjajshme
Sport

Armando Broja shënon gol të bukur për Vitessen në Holandë

Sport

Vazhdon kriza për Barcelonën, barazon në udhëtim

Sport

Në Angli masa të reja për COVID-19 – ky është vendimi për Premierligën

Sport

Barcelona po humb ndaj Alavesit në pjesën e parë, ky ishte gabimi i rëndë i portierit