Sport

Sanchez tregon se kush e bindi që të transferohet te Inter

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Alexis Sanchez është në mesin e emrave të mëdhenj që iu bashkuan Interit këtë afat kalimtar.

Ylli kilian vendosi t’i bashkohet Interit, pas një periudhe jo të mirë te Manchester United.

31 vjeçari zgjodhi Interin, si mundësi për të rindezur karrierën e tij.

“Jam shumë i lumtur që rikthehem në futbollin italian, kështu që do të shohim se si shkon”, ka deklaruar Sanchez, që në të kaluarën ka veshur fanellën e Udineses në Serie A, përcjell lajmi.net.

“Thjesht dua të bëj punën për veten time, ekipin dhe tifozët e Interit”.

“Prania e Antonio Contes është thelbësore. Lukaku është i lumtur këtu dhe ai më ka bindur që të vij”.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv