Sport

Samir Ujkani drejt skuadrës së njohur nga Serie A

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Samir Ujkani shumë shpejt mund të bëhet pjesë e skuadrës së njohur italiane, Torino.

Portieri i Kombëtares së Kosovës është pa skuadër, derisa Tuttomercatoweb raporton se Ujkani mund t’i bashkohet Torinos, transmeton Reporteri.net

Ujkani është lojtar i lirë pasi u largua nga Rizespori dhe tani është pranë një rikthimi në Itali, aty ku e ka kaluar pjesën më të madhe të karrierës.

Ai më parë ka luajtur për Palermon, Genoan de Novarën.

Ndryshe, ai është i ftuar për dy ndeshjet që Kosova do t’i luajë në shtator në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv