Lajme

Sami Lushtaku flet për rikthimin e Vlora Çitakut në PDK

Ish-kryetari i Skenderajt, Sami Lushtaku, ka folur rreth zhvillimeve të fundit në Partinë Demokratike të Kosovës ndërsa (PDK), ndërsa e ka cilësuar rikthimin e Vlora Çitakut si aset për këtë parti, shkruan Gazeta Metro.

Lushtaku e ka cilësuar kthimin në PDK të ish-ambasadores së Kosovës në SHBA, Vlora Çitakut si aset për këtë parti.

“Është aset i për Partinë Demokratike të Kosovës, do ishim të lumtur nëse ajo do bëhet nënkryetare të PDK’së”, tha ai në Pressing.

Postime të ngjajshme
Lajme

Mërgimtari në kërkim, dyshohet se mashtroi për një rast të shërimit jashtë vendit, flasin Prokuroria dhe vetë ai

Lajme

Arrijnë në Kosovë 38 mijë e 400 doza tjera të vaksinës AstraZeneca

Lajme

Me kaq vite burgim mund të dënoheni për zjarrvënie të qëllimshme

Lajme

KEDS njofton për zonat që do të kenë mungesë të energjisë elektrike